Vyplatí se tepelné čerpadlo?

Vše závisí na celkovém řešení vytápění domu. Nízká účinnost při provozu tepelného čerpadla nejčastěji znamená vyšší spotřebu proudu. Nesprávně navržená soustava vytápění domu bude mít vliv na provozní náklady.

Bude mi TČ pracovat déle než 20 let?

Né každé tepelné čerpadlo je stejné – je vhodné podívat se podrobněji na jeho konstrukci a zjistit, co dané zařízení nabízí. Hlavně z hlediska účinnosti, životnosti a spolehlivosti. Tepelné čerpadlo by mělo bez problému pracovat minimálně 20 let. Kvalitní zařízení bude bez pochyby pracovat určitě déle. Pokud někdo musel měnit kompresor po 5ti letech, znamená to, že něco nebylo v pořádku – s tepelným čerpadlem nebo topnou soustavou domu.

Je servis TČ drahý?

Nikoli nezbytně, neboť KTJ ČR s..r.o.  může zajišťovat také servis tepelného čerpadla a celé instalace v domě. A nemusí být drahý – lze to snadno zjistit kontaktovat nás a sjednat cenu. Pomoci přitom může i dálkový monitoring tepelného čerpadla díky němu dokáže KTJ ČR s.r.o. na dálku monitorovat práci celého topného systému v domě. Takováto řešení jsou v naší nabídce již standardem.

Známé i neznámé

možnosti tepelného čerpadla


Podívejme se, co nabízí tepelné čerpadlo u nově stavěných domů a zda se vyplatí investovat právě do tohoto způsobu vytápění. Ne jenom pro vytápění...

Zaměříme se pouze na tepelná čerpadla typu vzduch/voda, která využívají teplo z okolního vzduchu. Stále více majitelů domů si pro svůj dům volí tento typ tepelného čerpadla. Často je to nejlepší poměr mezi rozumnými investičními náklady a nízkými náklady na vytápění. Stačí se podívat na prodej tepelných čerpadel nejen v České republice, který každým rokem roste. Zvyšuje se přitom podíl tepelných čerpadel vzduch/voda.

Tepelné čerpadlo vytápí dům a ohřívá vodu k mytí a koupání. Může také chladit dům během horkých letních dní prostřednictvím topné soustavy domu, např. podlahového vytápění.

Tepelné čerpadlo může ovládat i práci větracího zařízení (rekuperace). Díky tomu vznikne jeden topný a ventilační systém, který vzájemně spolupracuje a je obsluhován jednou regulací.

Tepelné čerpadlo může pomoci s předehřevem vzduchu přiváděného do budovy – místo tradičně používaného elektrického topného tělesa. 

Ihned nebo v budoucnu lze dům vybavit fotovoltaickou instalací, která vyrábí proud ze slunečního záření.

Sluneční elektrickou energii lze využít k:

- napájení domácích spotřebičů, elektroniky, osvětlení, atd.,

- napájení tepelného čerpadla pro vytápění, přípravu TV a chlazení,

- napájení rekuperační jednotky.

 

Dodatečných výhod lze dosáhnout volbou tepelného čerpadla, které aktivně spolupracuje s fotovoltaickou instalací. Čerpadlo ví, kdy a kolik slunečního proudu má k dispozici a maximálně jej využívá pro potřeby domu. Nebo hledá místo, kam jej může uložit za účelem pozdějšího využití. Se systémem zvýhodněných akcí distributora lze vyrábět proud v létě, skladovat jej ve veřejné energetické síti a odebrat téměř zcela a zdarma v zimě.

Díky vhodné fotovoltaické instalaci, uzpůsobené potřebám domu, lze snížit náklady na proud a vytápění domu na minimum během celého roku.

Tepelné čerpadlo je ideální pro nový zateplený dům. Nabízí mnoho možností využití jak dnes, tak v budoucnu. A samozřejmě zvyšuje hodnotu nemovitosti. Je nutné přitom pamatovat, že tepelné čerpadlo je pouze jedním ze způsobů vytápění domu a s jistotou nebude nejlepší pro každého. Před finálním rozhodnutím je vhodné důkladně ověřit Vaší situaci.

.

ušetřete nejen na vytápění ale i na realizaci!

Vyřídíme za Vás dotace!

Nová zelená úsporám je dotační program Ministerstva životního prostředí. Podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných a bytových domů a výměnu neekologických zdrojů vytápění.

Díky tomuto programu vám pomůžeme získat dotaci na instalaci tepelného čerpadla, termického nebo fotovoltaického systému. Žádosti a tím i objednávky realizace je možné posílat s předstihem až do prosince 2021.

logo KTJ ČR s.r.o.

Staré Sedliště 385, 348 01 Staré Sedliště

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KTJ ČR s.r.o. na Firmy.cz

© 2021-2023 malbardesign.com Všechna práva vyhrazena.